BARCELONA

Barcelonský pracovní výlet, takže i dost architektury. Byli jsme nadšený z komentované prohlídky od Guiding Architects po El Raval a Barri Gottic. Průvodcují mladí architekti, takže prohlídka je koncipovaná zcela jinak klasická turistická. Prošli jsme vůbec růst města jako takového a pak sem tam speciality. Jinak pro ty, co mají radši organizované výlet, tak doporučujeme ségru průvodce - Šárka Koliášová - Španělsko a speciálně Barcelona jsou její oblíbené destinace. 

Nyní nejdynamičtěji se rozrůstající čtvrť, kde plánují obrovské demoliční zásahy typu Paříž na začátku 20. století. Za návštěvu stojí kulturní centrum CCCB a hned sousedící Muzeum současného umění

Velmi příjemné jsou dvorky s kavárnami kolem knihovny Catalunya. A vynechat se samozřejmě nemůže ani tržnice La Boquería na Las Ramblas, kde jsou všechny možné mořské lahůdky.

VÍCE INFORMACÍ: průvodce

EL

RAVAL

Zase více z pohledu architektů - super je Mercer Hotel Barcelona, ne jen kvůli designu jako takovému, ale je zasazen do původní středověkého opevnění, které je v interiéru místy přiznané. Rezervovat lze i na Booking.

V uličkách Barri Gotic jsme narazili na skvělý obchod ZAGV s lehce extravagantní módou. 

Na okraji čtvrti je pak kostel Santa Maria del Mar, kterému chybí krov a má i díry v klenbě pro lepší větrání:)

VÍCE INFORMACÍ: oficiální web

BARRI

GOTIC

PLAÇA REIAL

Náměstí kousek od Ramblas s loubím kolem dokola a hromadou barů a restaurací. Ocaña je fajn podnik s kavárnou, klubem.

CAN

FRAMIS

Galerie Can Framis kousek od náměstí Gloriés schované za novostavbami v parku. Nádherná rekonstrukce starého objektu továrny s dostavbou. 

VÍCE INFORMACÍ: oficiální web

POMPEU

FABRA

Univerzitní areál v blízkosti náměstí Gloriés s novostavbami a rekonstruovanými továrními objekty.

MARSET

Showroom značky Marset v malém zeleném dvorku. Návštěvu jsme doplnili o exkurzi přímo v rodinné továrně Apparatu na předměstí Barcelony.

VÍCE INFORMACÍ: oficiální web