Réunion

Réunion

Réunion jsme vybrali jako náhradu za Namibii, kam se ten rok značně zkomplikovaly cesty kvůli omikronu. Réunion je zámořská oblast Francie a díky tomu se sem dá jet jen na občanku, protože jste pořád v rámci EU. Co nás překvapilo je horko, vlhko a velmi ostré slunce. Zhruba za dva týdny jsme se zvládli relativně aklimatizovat. Réunion vznikl sopečnou činností dvou sopek, které se časem propadly a vznikla tak neuvěřitelně ostrá údolí. Teplo a vlhko tu velmi svědčí zeleni, která pohltí úplně všechno, dokonce i sebe navzájem, takže stromy jsou porostlé liánami a plazivci a vzniká tak naprosto nepropustná džungle. I přesto, že je ostrov součástí EU, tak se tady anglicky domluvit prakticky nedá. Ale v dnešní době jsme si i při úrazu zvládli domluvit rentgen s pomocí překladačů v telefonu a nákup v lékárně udělat pomocí obrázků z googlu (třeba berle). Výhodou je, že místní jsou milí, takže i přes jazykovou bariéru to nakonec všechno dopadlo úplně v pohodě.

Obrovskou výhodou je, že turismus tady žádná masovka není. Jezdí sem pár Francouzům, které potkáte v horách, ale jinak jsou tu hlavně místní. Je tady obrovské množství turistických treků různé obtížnosti. Nejlépe se hledají přes web Randopitons, kde jsou podrobně popsané, doplněné fotkami podle kilometrů a aktuálními komentáři, jestli je trek zrovna průchozí nebo ne.

Na ostrově je kolem tří set vodopádů a skoro v každém místě najdete i něco poblíž. My jsme se rozhodli měnit ubytování přibližně po týdnu tak, abychom byli blíž vnitrozemí, protože cesty jsou dlouhé. Nejlepší bylo v St. Leu na AirBNB

VÍCE INFORMACÍ: oficiální web

Tip na hudbu

Album L'autre od Mylène Farmer je taková vykopávka z roku 1991, ale je to prostě skvělý. Na Reunionu jsme to poslouchali skoro každý večer.