dachstein

& HALLSTATT

Dachstein je velmi dobře dostupný, dalo by se říct, že z České republiky je skoro na ráně. Přímo pod Dachsteinem je jezero Hallstatt a přilehlé město.  Dali jsme si to jako výchozí pozici pro jízdu po Alpách a zůstali více dní. V době karantén a nejisté situace jsme si půjčili stylový přívěs Town Out a jeli pro nás trochu nezvykle bez konkrétního cíle. Měli jsme tak možnost rychle reagovat na aktuální situaci nebo uzavírky hranic. Jen jsme si předem našli dobré kempy, abychom si dopřáli aspoň něco normálního. Obecně se ale dá říct, že nás přívěs výrazně v přesunech zbrzdil. Jsme zvyklí se přesouvat každý den na jiné místo a cestou dát výlet. Po prvních dvou dnech bylo jasné, že to s přívěsem nejde. Zabalit a rozbalit bydlení nám zabralo celkem 3 hodiny. Kromě vybalení sezení, stanu na střeše, expedičních beden ze střechy auta jsme si ještě dělali "doma" zavěšenýma světlama na střechu nebo hamakou. Takže zajímavý experiment, ale je lepší se držet na jednom místě a pak vyjíždět na výlety. To víme pro příště.

VÍCE INFORMACÍ: oficiální web

HALLSTATT

Při první cestě do Dolomit jsme Hallstatt minuli, ač jsme ho měli v plánu. Hallstatt je vyhlášené historické město, často přirovnávané k Českému Krumlovu. Návštěvu jsme si nechali až na covidové prázdniny, kdy se davy turistů výrazně snížili, takže jsme tam byli skoro sami. Určitě stojí za vidění starý hřbitov nad městem. 

VÍCE INFO: oficiální web

CAMPING

AM

SEE

Přímo na protější straně Hallstattu, v Obertraunu,  jsme objevili báječný kemp. Je poměrně malý, v zarostlé zahradě a jednotlivé pitche jsou v relativním soukromí. Naprostá pecka byl přístup k jezeru, které jsme měli jen pár schodů od našeho přívěsu. V kempu je možný i glamping v různých maringotkách nebo na stromě. U majitele se dají objednat skvělé snídaně. Na začátku nám připadal značně nervózní, ale pak se ukázali jako skvělá rodina, která miluje vaření a půjčili nám i svou vlastně vydanou kuchařku.

VÍCE INFO: oficiální web