gullfoss

Tady jsme v oblasti největších turistických atrakcí mimo Reykjavík, tzv. Golden Triangle. Tady je vlastně dostupná taková ochutnávka vnitrozemí. Obří vodopád, gejzír, jedna puklina. My jsme při třetí návštěvě narazili na super dvovodopád Háifoss, jinak se této části zásadně vyhýbáme.

háifoss

Ne moc známý dvojvodopád kousek od silnice 35. Závěr cesty je lehce terénem, ale není to nic obtížného. Vodopád je paráda. Krásně jsou viditelné jednotlivé vrstvy hornin, takže je to i taková geologická studijní zastávka. 

VÍCE INFORMACÍ: oficiální web

gullfoss

Tady už se dostáváme do tzv. Golden Triangl, kde je největší koncentrace turistů. Na poměrně malém kousku a dobře dostupné z Reykjavíku je možné vidět jak vodopád, tak gejzír a na krátké islandské zájezdy to je ideální. Tady už se vytrácí ta divočina ze severu, dojít na vyhlídku se dá i s holí nebo na vozíku, davy jsou husté.

VÍCE INFORMACÍ: oficiální web

ÞINGVELLIR

Národní park a místo, kde se scházel první islandský parlament. Zde je krásně vidět zlom zemských desek - severoamerické a euroasijské. Dlouhá doutnající puklina láká už z dálky. Aktivit je tady více, určitě stojí za to si vyhradit určitý čas. 

 

VÍCE INFORMACÍ: oficiální web

ÞJÓÐVELDIS-

BÆRINN

V lokalitě "zlatého trianglu" se nachází také rekonstruovaná středověká vesnice. Tuto metodu zkusíme na sklípku, uvidíme, jak úspěšně. Ta dlouhá vlnící se tráva ve větru je strašně uklidňující.

VÍCE INFORMACÍ: oficiální web