HAMBURG

Hamburg jsme se vybrali pro Berlínu jako další z německých měst, které nás zajímá. Je situované poměrně vysoko na severu v blízkosti hranic s Dánskem  Hamburg je prostě super!!!! V roce 2011 se dokonce zařadilo mezi nejzelenější města. Nás dost bavily rekonstrukce a konverze původně industriálních staveb, stejně tak jako nová čtvrť HafenCity a pak samozřejmě přístav. Při hledání "atrakcí" jsme ještě narazili na bunkr, navíc s koncertem Blixa Bargeld & Teha Teardo. Doporučujeme si půjčit kola. My jsme si vybrali elektrokola od ErFahre, kteří mají půjčovnu hned na nábřeží u Elbpromenade.

VÍCE INFORMACÍ: oficiální průvodce

HAFENCITY

 

Nová čtvrť vystavěná v těsné blízkosti přístavu. Množství nový staveb jak na bydlení, tak administrativa. Uprostřed je krásná promenáda. Tady jsme si našli bydlení v bytě od AirBNB, nicméně vřele můžeme doporučit i 25hours hotel - viz. příspěvek níže. V parteru budov je spousta restaurací a v létě k nim i zahrádky. Z architektury se dá narazit na "skořicovou věž" .....  

VÍCE INFORMACÍ: průvodce

25HOURS HOTEL HAFENCITY

 

Tak tato německá síťovka se nám líbí čím dál tím víc. Po berlínské Bikini je 25hours altes hafenamt skvělá alternativa k bydlení v soukromých bytech AirBNB, které se každým rokem komplikuje a tudíž se nabídka bytů tenčí. V hotelu je bar Boilerman na večerní drink. Snídaně v lobby jsou prostě skvěle skvělý. Vyzkoušeli jsme i restauraci Heimat. Takže hotel je dobrý od sklepa až po půdu a příště budeme rozhodně bydlet tam, rezervovat lze i přes Booking.

VÍCE INFORMACÍ: oficiální web

ELBTOR PROMENADE

 

Přístavní promenáda uprostřed HafenCity. Za návštěvu stojí IMMH -  námořní muzeum a pak skvělé zahrádky na oběd.

ÖKUMENISCHES FORUM

 

Architektonická zastávka na kraji HafenCity - ekumenické centrum. Více informací na Archdaily zde.

VÍCE INFORMACÍ: oficiální web

SPEICHERSTADT

 

Vodní kanály mezi původními sklady v blízkosti přístavu. Tady je ten správný původní industriál, rekonstruovaný a doplněný novou architekturou. Cestou jsme potkali i obojživelný autobus. Najdete tady muzea, dům hrůzy a další speciality.

VÍCE INFORMACÍ: web muzea