hebrides

Na Hebridy jsme se plavili z Ulapoolu, trajektem Calmac, cesta trvá zhruba 1:30. Jízdenky je vhodné v sezóně rezervovat předem. 

Hebridy jsou tvořeny pěti ostrovy, z nichž každý je úplně jiný. My jsme zvládli navštívit tři z nich a bylo to parádní. Atmosféra je na ostrovech úžasná a turistů minimum. Určitě se vyplatí víc dní.

VÍCE INFORMACÍ: oficiální web

lewis

Lewis je první z ostrovů, na který jsme připluli z Ulapool. Zdál se nám nejméně zábavný, pokusili jsme se o jeden offroad, ale závora nás nakonec odradila.

callanish

stone

circle

Na Lewis stojí za návštěvu Callanish Stone Circle. Je to takové malé Stonehenge.

Smoo Cave

harris

Přesuny mezi ostrovy jsou trajekty, tady není nutná rezervace předem, některé lodě nás svou velikostí zaskočily.

Harris je kopcovitý ostrov plný zátok a zákoutí, není tak drsný jako Lewis.

mission

house

studio

Na Harris jsme narazili na krásnou galerii The Mission House Studio, které patří manželům, z nich Nikolai je sochař a Beka fotografka. Strávili jsme tady dobrou hodinu a nakonec si odvezli býčí hlavu. Inspiraci najdete u dalšího příspěvku. V galerii jsou mraky krásných kusů i fotek, k tomu vintage, kosti, lebky a kůže všude kolem.

st.

clement's

church

Kostel St. Clement's Church na ostrově Harris, jehož hlava v klenáku nad hlavním vstupem byla inspirací pro bejka, kterého jsme koupili v Mission House Studio.

uist

Toto je naprosto rozdílný ostrov od předchozích dvou, úplně plochý terén s dlouhými bílými plážemi plnými rezavých chaluh.