husavík

Husavík je malé přístavní městečko na severu Islandu. Nejznámější je tím, že se odtud pořádají výpravy za velrybami, tady v zátokách jich je přes léto plno. Samotný přístav je velmi příjemný. Novinkou  jsou termální lázně na kraji Husavíku Geo Sea Bath, paráda na břehu oceánu, kde vás klidně v srpnu zbičuje déšť s oceánským větrem, no prostě paráda.

whale

watching

Velká velrybí atrakce. To prostě musí dát každý, kdo se na sever podívá. Nejsou to žádní delfíni, ale pořádné velryby. V centru městečka je několik agentur, které cesty na velryby nabízí, záleží na tom, jak velkou/malou loď si vyberete. Zodiac mi přišel s ohledem na to, jak mám ráda svůj foťák trochu moc malý a kontaktní. Zvolili jsme loď, která svojí délkou odpovídala velrybě, to mi přišlo adekvátní. V nabídce jsou pak i historické lodě s další navazující plavbou. Nicméně pozor, pozorování velryb není zaručená podívaná, je to dost o náhodě a může se stát, že jednoduše žádnou nepotkáte.

VÍCE INFORMACÍ: whale watching

Tungulending je jedno z našich nejoblíbenějších ubytování na Islandu, kousek od Husavíku. Zamíříme tam vždycky hned z trajeku a zůstáváme dva dny, abychom se přebalili a a připravili na výjezd do terénu. Je to guest house, kde je super majitel, každý den vaří  skvělou rybí polívku a má super víno. Vůbec nevadí, když tam prší, dá se sedět za oknem a koukat na moře, je to strašně uklidňující. I pokoje mají udělaná okna tak, že se dá na moře koukat přímo z postele. Nejlepší je otevřené okno celou noc a poslouchat příboj. Je to tak příjemný, že i my, jako fajnovky, kousneme sdílené koupelny.

VÍCE INFORMACÍ: oficiální web

tungu-

lending