KAPRUN

Kaprun jedna z našich rakouských zastávek a útěk před deštěm, který jsme nechtěli trávit v přívěsu. Nadchlo nás, že je z jednoho místa přístupných několik zajímavostí, takže jsme tady zakotvili na 4 dny. Našli jsme si skvělé ubytování v Aurora Mountain Chalet.

VÍCE INFORMACÍ: oficiální web

kaprun

hochgebirgs

staunsee

Soustava přehrad nad Kaprunem.  Dá se tam dojít pěšky trekem kolem 1 hod. ze spodního parkoviště, nebo shuttlem, který téměř celou dobu jede tunely nahoru. Cílem je druhá přehrada, kde jsou skvělé výhledy na spodní, celý Kaprun. My jsme měli štětí na mraky, které se válely těsně na hladinou.

VÍCE INFO: oficiální web

kaprun

burg

Hrad, který jsme měli před okny kuchyně. Netrefili jsme otevírací dobu, tak jsme si pomohli dronem.

VÍCE INFORMACÍ: oficiální web

kitz-

stein-

horn

Vrcholek nad Kaprunem zvaný Top of Salzuburg. Je odtud výhled na další ledovce, nejvyšší stanice lanovky je ve výšce 3.029 m.n.m. 

V srpnu byl všude nahoře sníh, dokonce tam otevřeli bednu s erárními kluzáky, tak jsme si to samozřejmě sjeli. 

V horském centru je expozice s malým 3D kinem

VÍCE INFORMACÍ: oficiální web

sigmund

thun

klamm

Skalnatá soutěska z prudkým proudem vody a pár vodopády. Proud vody slouží pro malou vodní elektrárnu. Během léta se tam pořádají světelnou show, kterou jsme ovšem prošvihli. Tak třeba příště.

 

VÍCE INFORMACÍ: oficiální web 

schwarze

platte

Díky tomu, že jsme dostali turistické pasy s volným přístupem na všechny lanovky a Erik je milovník lanovek, tak jsme kopce křižovali ze strany na stranu. Schwarze platte je mezizastávka cestou na Kitzsteinhorn.