kerlingarfjöll

& F35

F35 jsme projeli už při první návštěvě Islandu. Nějakou úplnou záhadou jsme minuli Kerligarfjöll, což byla chyba, takže jsme si to zařadili na seznam pro další cestu. Sama F35 už je v některých průvodních označovaná bez F, to znamená dá se poměrně jednoduše projekt, na cestě nejsou žádné brody, jen nekonečná islandská valcha, na který jsme vyklepali a poztráceli pár součástek auta. F35 spojuje jih a sever Islandu, je to prastará cesta. 

kerlingar-

fjöll

Úplně nás dostal! Je to mnohem menší než duhové hory (Landmannlaugar) a o moc příjemnější. Je to takové uzavřené údolí, kde to dýmí. Příjezd od F35 je přes horské středisko, kde je i kemp. Kolem dokola je několik tras.

VÍCE INFORMACÍ: oficiální web

mountain

resort

Tady jen samostatně pár fotek z dronu kolem horského střediska. Je to barevně trochu jiné než samotný Kerlingarfjöll. Kemp vypadala naprosto super, prostředkem protéká řeka, je to taková klidná záležitost bez autobusů jako v duhovkách.

hvera-

vellir

Menší geotermální oblast v severní části F35. 

VÍCE INFORMACÍ: oficiální web

F35

Tady se po cestě krásně fotí. Až při srovnání fotek z roku 2015 a 2019 je vidět, že počasí jsme chytli úplně stejné, černá hustá mračna, déšť a k tomu sem tam protrhaná obloha s paprskem sluncem, jako by přistávalo ufo.

Smoo Cave