LISBOA

Lisabon jsme si dali už dvakrát, protože nás fakt baví. Poprvé to byla jen taková krátká zastávka na otočku z Madeiry. My jsme přiletěli ráno a pozdě večer se vraceli zpět. Takže trochu z rychlíku. Cílem bylo proběhnout město, dát si oběd v Michelinské restauraci, vidět něco z designu a hlavně Cristo Rei, teda aspoň z dálky. Na výlety se zábavným průvodcem se podívejte na web ségry, Španělsko a Portugalsko jsou její oblíbené destinace - Šárka Koliášová. Spousta zajímavých tipů, jako třeba Alma nebo vyhořelý kostel jsou právě od ní.

Druhá návštěva byla trochu neplánovaná, a to díky tomu, že nás z Azor vyhnal déšť, tak jsme si přestup v Lisabonu trochu prodloužili. Bydleli jsme v super bytě přes AirBNB, s krásnou zahradou a výhledem. Prošli jsme klasiku a ještě přidali pár dalších míst jako LX Factory nebo akvárium. Poslední den jsme si udělali výlet na sever směr Sintra.

MAAT

 

Muzeum umění, architektury a technologie. Je umístěné na pobřeží v záapdní části Lisabonu poblíž Belém. Zajímavý je příchod ze zadní strany ulice po střeše s výhledem na most Ponte 25 de Abril a na Cristo Rei. 

VÍCE INFORMACÍ: oficiální web

ALMA RESTAURANT

 

Tak toto byla zatím nejlepší michelinská restaurace, kde jsme byli. Trošku jsme hledali vchod, přístup je na zvonek a to nás v jižních krajích trochu překvapilo. Menu bylo vyvážené a uměřené, teda až na sladké chody, kdy nám tam vložili ještě navíc jednu čoko bombu k narozeninám:) A ten interiér ... něco jako starý průjezd s ořechovým nábytkem navozující pocit 50. let. Mile mě překvapilo nádobí a příbory - máme stejné doma:). My jsme měli degustační menu a předkrmy a amuse bouche byly prostě pecka.

VÍCE INFORMACÍ: oficiální web

VÝTAH SANTA JUSTA

 

Na vyhlídku jsme dostali příchodem ze shora, takže jsme minuli super dlouhou frontu, popravdě vůbec nechápu, proč tam tu frontu lidé stojí, asi to za to svezení stojí. Z vyhlídky je krásný výhled na město. 

VÍCE INFORMACÍ: web

MAC

 

Archeologické muzeum ve zříceném kostele. Za muzeem je pak na terasách restaurace s parádním výhledem na výtah Santa Justa i město. 

VÍCE INFORMACÍ: oficiální web

KOSTEL SAO DOMINGO

 

Vyhořelý avšak funkční kostel, prostý jakýchkoliv dekorací. Úchvatný pohled do zčernalé lodi. 

VÍCE INFORMACÍ: oficiální web