london

Z celého Londýna máme rozhodně nejradši východní část - Shoreditch, Spitalfileds. Odtud je kousek na Brick Lane i do Barbican Centre, pěšky se dá krásně projít City a přes Millenium Bridge do Tate Modern. Prostě ideální lokalita bez davů turistů bažících po klasických turistických cílech. Určitě je lepší jet  na jaře nebo v létě, na začátku února byla pekelná zima, byť svítilo slunce. Chybí tak rozměr se zahrádkama a aktivity venku.

shoreditch

Shoreditch je plný street artu, snad na každém rohu. Na Bethnal Green Rd je umístěný kontejnerový komplex BoxPark se spoustou designových obchodů. Na oběd je skvělá restaurace Albion, jejíž součástí je i hotel a malý obchod.

Na druhou stranu od Boundary St. je "metro komplex" Village Underground s vagony na střeše. Za zastávku určitě stojí jedna z poboček Honest Burger, kde mají fakt nejlepší burgery.

VÍCE INFORMACÍ: průvodce

tip na seriál

Nádherná záležitost od Netflixu - River - v hlavní roli Stellan Skarsgård. Navíc se odehrává v City a kolem White Chapel, takže se hodí i lokací.

ace

hotel

shoreditch

Strašně cool hotel v srdci Shoreditch. Pokoje jsou super vybavené, doporučujeme si vzít ten o trochu větší se sezením. V lobby je prostor, který přes den funguje jako co-working a večer jako bar. Rezervace ubytování se dá přes Booking nebo přímo na webu.

VÍCE INFORMACÍ: oficiální web

Navazuje přímo na Shoreditch, hned průchodem pod viaduktem. Je tady spousta skvělých podniků, design obchodů, tržnic a každou neděli je tady Food Market. My jsme narazili na skvělou pralinkárnu Dark Sugars Cocoa House, kde jsou atypické kombinace chutí o obří fláky čokolády. Hned za rohem je Rough Trade hudební obchod. Tady jsme narazili na skvělého průvodce východní částí Londýna v podání dědy I've lived in East London for 86,5 years. Mimochodem Hoxton Mini Press mají samé dobré kousky. Kousek za tím navazuje super zrekonstruovaná škola Instituto Marangoni London.

Na Commercial St. je pak velmi kultivovaná tržnice Old Spitalfields Market. Hned naproti tržnici je vyhlášené bistro St. John's pro milovníky masa, na snídani doplněné koblihami.

VÍCE INFORMACÍ: oficiální web

spital-

fields

barbican

centre

Barbican je úžasný brutalistický komplex bydlení a kulturního centra. Objekty jsou propojeny lávkami, vodními plochami atd. V areálu je několik restaurací, kino, galerie, dokonce vlastní botanická zahrada. Celková atmosféra prostě jak na festivalu v Thermálu v Karlových Varech. 

VÍCE INFORMACÍ: oficiální web

tower

bridge

Tak aspoň jedna turistická zastávka.

VÍCE INFORMACÍ: oficiální web

pollen

street

social

Michelinská restaurace v samém centru Londýna. Degustační menu bylo na cca 5 hodin:) Asi největší šok byla ústřicová zmrzlina... někteří slabší jedinci ji nedali.

VÍCE INFORMACÍ: oficiální web

city

Slunečná neděle je ideální na procházku City, nikde nikdo a všechno zavřený nebo rozestavěný.

VÍCE INFORMACÍ: web

tate

modern

Tate Modern je přístupná po Millenium Bridge ze City, krásně navazuje na pěší procházku. Nově je přistavěné křídlo Blavatnik Building se super surovým foyer. Výtahem je přístupný ochoz v horním patře s výhledem na City a Temži. Stálá expozice je přístupná zdarma. 

VÍCE INFORMACÍ: oficiální web 

south

bank

Jižní nábřeží plynule navazuje na Tate Modern. Naší oblíbenou zastávkou je OXO Tower se skvělým dvorkem. Velmi příjemně nás překvapila restaurace Sea Containers s nedělním brunchem. Kousek pak navazuje Gabriel's Pier a London Eye. Po cestě je několik dalších brutalistních staveb, jako třeba národní divadlo nebo Queen Elisabeth Hall.

VÍCE INFORMACÍ: oficiální web