MÁLAGA

Rozhodně to je super destinace mimo sezónu, kdy je tady příjemné počasí a málo lidí. Malaga nás překvapila tím, jak skvěle je pro turisty připravená. Všude kolonády, ucházející množství nové architektury, příjemně malé / velké centrum. Bydlení jsme měli v krásném apartmánu Nomeolvides Malagaflat přes Booking. Apartmány jsou položené v centru, kousek od náměstí s restauracemi a kavárnami. Výhodou polohy Malagy je blízkost Granady a Rondy na další výlety. 

VÍCE INFORMACÍ: oficiální web

ALCAZABA

 

Návštěvnické centrum u římského amfiteátru. Alcazaba je původně maurský hrad, za hradbami je vyhlídka nad divadlem, přístupná schodišťovou věží za malým parkem. Jinak je to taková nižší vyhlídka na město. 

VÍCE INFORMACÍ: průvodce

GIBRALFARO

 

Hrad postavený na místě původního fénického majáku, takže odtud je vyhlídka nejen na město, ale i na přístav. Hrad je přístupný autobusem (pro důchodce:)) nebo pěší cestou z centra. Není to nijak závratně náročná trasa, takže se to dá.  Areál má přístupné i hradby. Uvnitř komplexu je pak velmi příjemný bufet La Terrazita s krásnou zahrádkou. 

EL PALMERAL

 

Nově vybudovaná kolonáda v přístavu, na kterou navazuje další část De La Farola Marina s obchody a restauracemi. Kolonáda je zakončená majákem, za nímž už jsou pak městské pláže s mraky zelených papoušků. 

CENTRE POMPIDOU

 

V cípu přístavní kolonády je Centre Pompidou, muzeum současného umění. Nízká stavba, která je nápadná pouze pestrobarevnou prosklenou věží. 

VÍCE INFORMACÍ: oficiální web

RONDA

 

První z výletů za Malagu. Ronda je skalní město, vzdálené cca 100 km, asi tak hodinu jízdy. Ronda už je výše položená, takže tam takové teplo není. Největší koncentrace lidí je na Puente Nueve, odkud je vyhlídka do hlubokého údolí, kam jsme se chtěli vydat. Všimli jsme si poutače na tajemný důl, tak jsme se tam vydali. Vstup je hned za La Casa del Rey Moro, trochu nenápadný a zpočátku to vypadá jen na prohlídku zahrad. Vchod do dolu jsme chvilku hledali. Sestoupali jsme asi 80m do hloubky. Na dně kaňonu pak je krásný výhled na azurovou řeku. Při návratu zpět na druhém "břehu" údolí jsou terasy s výhledem na most.

VÍCE INFORMACÍ: oficiální web