málaga

Rozhodně to je super destinace mimo sezónu, kdy je tady příjemné počasí a málo lidí. Malaga nás překvapila tím, jak skvěle je pro turisty připravená. Všude kolonády, ucházející množství nové architektury, příjemně malé / velké centrum. Bydlení jsme měli v krásném apartmánu Nomeolvides Malagaflat přes Booking. Apartmány jsou položené v centru, kousek od náměstí s restauracemi a kavárnami. Výhodou polohy Malagy je blízkost Granady a Rondy na další výlety. 

VÍCE INFORMACÍ: oficiální web

alcazaba

Návštěvnické centrum u římského amfiteátru. Alcazaba je původně maurský hrad, za hradbami je vyhlídka nad divadlem, přístupná schodišťovou věží za malým parkem. Jinak je to taková nižší vyhlídka na město. 

VÍCE INFORMACÍ: průvodce

gibralfaro

Hrad postavený na místě původního fénického majáku, takže odtud je vyhlídka nejen na město, ale i na přístav. Hrad je přístupný autobusem (pro důchodce:)) nebo pěší cestou z centra. Není to nijak závratně náročná trasa, takže se to dá.  Areál má přístupné i hradby. Uvnitř komplexu je pak velmi příjemný bufet La Terrazita s krásnou zahrádkou. 

el

palmeral

Nově vybudovaná kolonáda v přístavu, na kterou navazuje další část De La Farola Marina s obchody a restauracemi. Kolonáda je zakončená majákem, za nímž už jsou pak městské pláže s mraky zelených papoušků. 

centre

pompidou

V cípu přístavní kolonády je Centre Pompidou, muzeum současného umění. Nízká stavba, která je nápadná pouze pestrobarevnou prosklenou věží. 

VÍCE INFORMACÍ: oficiální web