MILAN

Miláno je pro nás každoroční zastávka na veletrh iSaloni. Nicméně i mimo veletrh je pár zajímavostí, které se dají navštívit. Každopádně tipy se točí hodně kolem designu. Zajistit si ubytování v Miláně během veletrhu je doslova noční můra. Hotely mají ceny vyšroubované na maximum, byty jsou rozebrané, takže se hledá poměrně těžko. Jednou z možností je ubytování mimo Milano kolem jezera Como, kde ještě v dubnu není turistická sezóna a ceny jsou tak vyložené příjemné, například tato super vila v lesích přes AirBNB. Bohužel nevýhodou bydlení mimo město jsou delší cesty a číhající zácpy. Přímo v Miláně pak doporučujeme bydlení v některém ze super loftů kolem kanálu Navigli, kde to navíc dost žije. 

VÍCE INFORMACÍ: oficiální web

BRERA

Brera Design District je čtvrť kousek od centrálního náměstí Duomo směrem na sever. Najdete tady spoustu designových obchodů, speciálně na interiérový design, které fungují i během roku, nejen na designweek.

Na lehký oběd je ideální Obiká mozzarella bar, kde mají různé variace na mozzarellu, třeba letní studená tomatová polévka.

Mezi tajné kousky patří kostel Ex chiesa di San Carpoforo.

U Porta Volta je sídlo nadace Feltrinelli od studia Herzog & de Meuron

VÍCE INFORMACÍ: průvodce

via

solferino

Mezi naše oblíbené patří Boffi na Via Solferino, uzavřený vnitroblok se třemi patry super designových kuchyní. 

Hned naproti Boffi je pak další vnitroblok se showroomem Viabizzuno a Fantini. Původní cisterny už jsou bohužel pryč:(

corso

como

Další vyhlášený milánský zelený vnitroblok s kavárnami, design obchody, galerií atd.

VÍCE INFORMACÍ: oficiální web

tortona

Vyhlášená design čtvrť, která ovšem poslední dobou během design weeku trochu ztrácí náplň. Místo interiérového designu se tu objevují spíš prezentace značek, které s interiérem až tak moc společného nemají. Ale i tak se dá narazit na super instalace jako třeba kdysi od Citizen v Super Studio Piú. 

Za návštěvu showroom Moooi na Via Savona nebo poměrně nově otevřené muzeum současného umění Mudec

V blízkosti Tortony, je asi nejoblíbenější "pařící" ulice kolem kanálu Naviglio. Tady se prostě nespí. 

VÍCENFORMACÍ: oficiální web

rossana

orlandi

Zastrčená galerie, zcela mimo design distrikty, Rossana Orlandi je tak trochu labyrint. Ve vnitrobloku je zahrádka a kolem dokola spousta malých místností, kde se mění expozice designérů. Mimochodem český design je tady dost oblíbený. V horním patře je pak design shop.

VÍCE INFORMACÍ: oficiální web

fondazione

prada

Nadace Prada je další z konverzí průmyslových areálů na galerii. Naprosto fascinující je zlatá budova u vstupu!!! Sice je to trochu mimo centrum, ale dá se využít Uber. Za návštěvu to rozhodně stojí. 

VÍCE INFORMACÍ: oficiální web

novocento

Muzeum Novecento je umístěné přímo na Duomo a je z něj mimochodem krásný výhled na katedrálu. 

VÍCE INFORMACÍ: oficiální web

duomo

Hlavní dominanta Milána. Katedrála je samozřejmě úplně plná turistů. Zajímavý je výstup na střechu, pro lenochy je přístup výtahem za trochu víc eur.

VÍCE INFORMACÍ: oficiální web