orkney

Parádní, ne příliš navštěvované ostrovy na severu. Trajekt z pevniny odjíždí ze Scrabster do Stromness, cesta trvá cca 1:30, v sezóně je nutné si jízdenky rezervovat předem na webu Northlink Ferries

Pro lítání s drony pozor na letecký rozvrh RAF, Orkneje jsou místo, kde trénují a mimochodem létají i mimo rozvrh.)

 

VÍCE INFORMACÍ: oficiální web

pier

arts

centre

Hned po příjezdu je ve Stromness krásná galerie Pier Arts Centre.  

yesnaby

Strašně zajímavé rozlámané útesy, které jsou vidět u při příjezdu trajektem. Je to taková opuštěná část, nikde nikdo, jen upravená stezka.

skara

brae

Skara Brae je prehistorické naleziště . Stavby jsou umístěné pod zemí, podezděné kamenem a mezi tím písečné stezky. Je pastva pro oči. Tursticky trohu exponované, pokud se tomu tak dá na Orknejích říkat.

VÍCE INFO: oficiální web

earl's

palace

Ruiny jednoho středověkého paláce. Opět poměrně opuštěné, dá se procházet uvnitř. Zajímavé je, jak je okolní zástavba blízko, místní bydlí přímo vedle zříceniny.

 

VÍCE INFO:  web

Smoo Cave

ring

of

bognar

Takové mini Stonehenge na Orknejích. Trochu nás překvapila stíhačka RAF, která letěla naprosto mimo letový řád a k tomu dost nízko. Kdybych měla drona ve vzduchu, tak bylo po něm. Nepomohla by mi ani důkladná příprava. 

VÍCE INFO: oficiální web

scapa 

flow

A tady je něco málo z mé military úchylky. Objevili jsme místo, kde jsou vraky potopených lodí z první světové války. Vždycky mě fascinuje, že to tam místním nevadí a nechají to tam válet, asi jako vrak letadla na Islandu. Každopádně na drona je to super podívaná.

VÍCE INFO:  web