paris

Krátký víkendový výlet do Paříže jsme spojili s veletrhem Maison & Objet. Budeme muset znovu, ještě nám toho spostu chybí, třeba L'Atelier Lumiéres.

VÍCE INfORMACÍ: design guide 

palais

de 

tokyo

Jedna z nejlepších galerií. Původně byl objekt vystavěn pro světovou výstavu v roce 1937. Postupně se zde vystřídalo několik muzeí až se tady usadilo Centrum současného umění. Poslední dobou tady pořádá přehlídky Rick Owens.

VÍCE INFORMACÍ: průvodce

le

marais

Velmi příjemná čtvrť, která se prý v posledních letech stal velmi oblíbenou a dalo by se mluvit i o design distriktu. Jsou tady mraky design obchodů, kavárny atd. Narazila jsem i na oblíbené Le Labo, které má po světě mini krámky s parfémy.

VÍCE INFORMACÍ: design guide

merci

Jedním z design obchodů je Merci, které je skryté ve vnitrobloku a součástí obchodu je i kavárna a bar. Merci máme oblíbené od dob, kdy začali dělat pop-up v rámci milánského design weeku na Tortoně.

VÍCE INFORMACÍ: oficiální web & eshop

Evropský dům fotografie. V tu dobu zrovna běžela výstava Liu Bolin - Invisible Man a vzpomněla jsem si na super video z Islandu o focení kampaně pro Moncler od Annie Liebovitz - prostě pecka!

VÍCE INFORMACÍ: oficiální web

maison

européenne

de la

photo-

graphie

clamato

Velmi příjemná malá restaurace, která má michelinský BIB, a fakt stojí za to. Menu je orientované na plody moře a zeleninu. Nedělají rezervace.

VÍCE INFORMACÍ: oficiální web

HÔTEL BARRIÉRE LE FOUQUET'S

Zajímavá dostavba hotelu. Uvnitř konzervativní, exteriér poměrně radikální. 

VÍCE INFORMACÍ: oficiální web

tour

eiffel

Toto je prostě povinná zastávka. Ale fronta na výtah je tak šílená, že jsme to vyběhli po schodech. Výhledy jsou prostě super.

VÍCE INFORMACÍ: oficiální web