REYNISFJARA

Tady začínají první zajímavosti při cestě z Reykjavíku u městečka Vík i Mýrdal. První černé pláže, čedičové skály, útesy a hlavně skvělé západy slunce. Dali jsme si to tady i v zimě viz. "zimní speciál" a to je ještě stokrát lepší.

Naprosto úžasná věc. Vrak letadla z roku 1973. Obecně jsou vraky celkem oblíbená islandská tradice, prostě se jim to nechce uklízet, tak se z toho po letech stane turistický cíl. Při naší první návštěvě byla lokace ještě tajná a složitě jsme jí dohledávali a trefovali. K letadlu bylo možné dojet autem a na pláži i přenocovat. To už dnes možné není. U silnice R1 je již vybudované parkoviště a k letadlu se chodí pár stovek metrů pěšky. Poklady jsou prostě postupně odhalovány davům... od roku 2019 už jezdí shuttle mezi parkovištěm a letadlem, něco pro uchozené turisty:)

 

VÍCE INFORMACÍ: Mail Online

vrak

DC3

DYRHÓLÆY

Další z velmi oblíbených oblastí. Jedná se o dlouhou šelfovou pláž, která má na každé ze stran nějakou zajímavost. Jako první při příjezdu od Reykjavíku jsou útesy Dyrhólæy s majákem. Druhá v pořadí je pak Reynisfjara Black Beach s čedičovými útesy. Dost se nám zalíbilo ubytování s výhledem na západ na útesy.

 

VÍCE INFORMACÍ: oficiální web

reynisfjara

Velmi známá černá pláž. Nejnavštěvovanější je ze strany Dyrhoaley, nicméně od Víku, z druhé strany útesu jsou výhledy mnohem lepší a opět téměř bez lidí, protože to není "insta" destinace.